III Podkarpackie Pokazy Lotnicze. FOTORELACJA

przez | 3 września, 2017

2 września 2017 roku byliśmy na III Podkarpackich Pokazach Lotniczych w Krośnie. Tutaj możecie obejrzeć naszą wszechstronną fotorelację z tej imprezy.

Od 2015 roku Podkarpackie Pokazy Lotnicze odbywają się w różnych miastach lotniczego województwa podkarpackiego. Pierwsze odbyły się w Mielcu, kolejne w Jasionce. W tym roku przyszedł czas na bardzo lotnicze Krosno.

 

III Podkarpackie Pokazy Lotnicze w obiektywie

 

Zobaczcie jak wyglądały krośnieńskie pokazy w obiektywie Joanny Prasoł – fot. LOTNICZE PODKARPACKIE (BLOG) i Michała Boska – fot. Podkarpackie. Tylko tutaj możecie obejrzeć tę imprezę z każdej strony.

 


’Lotnictwo i kosmonautyka' – podkarpacka specjalizacja

 

To nie przypadek, że podkarpackie, jedyny polski region Polski wśród tzw. inteligentnych specjalizacji, ma 'lotnictwo i kosmonautykę'. Już w 1790 roku Jan Potocki z Łańcuta jako pierwszy Polak wzniósł się w powietrze balonem na ogrzane powietrze. Adam Ostaszewski zwany „Leonardem ze Wzdowa” jest uważany za wynalazcę dwupłatowego samolotu oraz silnika odrzutowego. W latach 30-tych ubiegłego wieku w Bezmiechowej (k. Leska) działała szkoła szybowcowa stworzona przez Aeroklub Lwowski, a w Mielcu i Rzeszowie w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego powstawały podwaliny polskiego przemysłu lotniczego. Obecnie klaster „Dolina Lotnicza” ( z siedzibą w Rzeszowie) zrzesza ponad 150 firm z branży lotniczej i skupia 90% polskiej produkcji lotniczej, a Politechnika Rzeszowska kształci studentów z zakresu projektowania statków powietrznych, ich wyposażenia, ale także kształcąc na specjalności pilotaż umożliwia zostanie licencjonowanym pilotem lotnictwa cywilnego.

Nasze relacje także w mediach społecznościowych

 


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *