Łukasz Czepiela – pilot Red Bull Air Race zaprasza na pokazy do Jasionki

przez | 21 czerwca, 2016

Zaglądamy do Łukasza Czepieli  – pilota Red Bull Air Race. To nasz człowiek, rzeszowianin i jedyny Polak biorący udział w ekstremalnych zawodach lotniczych Red Bull Air Race, a jego przygoda z lataniem zaczęła się w Rzeszowie.

Gdy pierwszy raz tata zabrał kilkuletniego Łukasza na pokazy akrobacji lotniczych w podrzeszowskiej Jasionce, chłopak bardzo szybko połknął lotniczego bakcyla. Potem były cyklicznie wyjazdy na lotnisko, modelarnia i szybowce. „W szkole na niego mówili Ikar.” Obecnie jest jednym z tych, o których mówi się, że urodzili się dla latania. „Ponad wszystko kocha samoloty.” Łukasz Czepiela z pochodzenia rzeszowianin, jest najmłodszym Polakiem startującym w ekstremalnych zawodach lotniczych Red Bull Air Race (26.07.2014). To wyścig, w którym biorą udział tylko najwybitniejsi piloci akrobacyjni z całego świata. Jednak, aby móc rozwinąć skrzydła swojej pasji musiał wyjechać z kraju, aby powrócić jako kandydat do grona tych najlepszych z podniebnej eskadry.

(za: radio.rzeszow.pl)

SŁUCHAJ radio.rzeszow.pl/skrzydla-lukasza-reportaz-katarzyny-hadaly

25 czerwca pilot RBAR  zawita w rodzinne strony na II Podkarpackie Pokazy Lotnicze Politechnika Rzeszowska i Przyjaciele Rzeszów-Jasionka 2016.  Wtedy na własne oczy zobaczycie jak wyglądają „skrzydła Łukasza”. Tymczasem złapaliśmy go tuż przed służbowym startem, na katowickim lotnisku. Zobaczcie co nam powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *