Jeden komentarz do „Fot. arch. Tadeusza Postepskiego

 1. stan

  Szybowiec na zdjęciu -grupa uczniów na chwiejnicy-to CWJ bis Skaut NR.22? wykonany siłami pracowników kopalni McAllan z Potoka k.Krosna i członków Koła Szybowcowego Krosno .
  Od 1935 roku na wzgórzu Białobrzegi-obecnie dzielnica Krosna -prowadzono kursy szkolne szybowcowe, w których uczestniczył m.in. instruktor lotniczy Józef Kusiba.
  Oprócz ww szybowca grupa szkolna miała do dyspozycji szybowiec WS Wrona NR.191 „Potoczanka” wykonany przez grupę j.w. oraz szybowiec CWJ NR.144 wykonany przez p. Postępskiego Zdzisława w roku 1933.[Uroczyste poświęcenie szybowca odbyło się 12-11-1933 roku w Krośnie pod pomnikiem I.Łukasiewicza].
  Informacje sugerujące zbudowanie szybowca CW-III NR.44 są błędne. Proszę odczytać Ilustrowany Kuryer Codzienny Nr.329 z dn.27.11.1933 r.
  Szybowiec na zdjęciu drugim- w locie-to wspomniany wyżej WS Wrona NR.191.
  Z informacji pewnych Pan Postępski Zdzisław w dniu 25.05.1933 roku uzyskał uprawnienia instruktora modelarstwa lotniczego i po uzyskaniu planów szybowca CWJ we Lwowie rozpoczął jego budowę w Krośnie. Z informacji zasłyszanych -prace nad szybowcem przedłużyły jego naukę o 1 rok.
  Z lotniczym pozdrowieniem
  Stanisław Malczyk

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *