W ten weekend koncentrujemy się na lotniczym Las Vegas. W finale RBAR 2016 wystąpi rzeszowianin Łukasz Czepiela

przez | 15 października, 2016

W ten weekend koncentrujemy swoją uwagą na amerykańskim Las Vegas. To tam odbędzie się ostatni z wyścigów tegorocznej edycji Red Bull Air Race 2016. Mamy tam swojego przedstawiciela. Rzeszowianin Łukasz Czepiela dotarł do finału konkursu. To oznacza, że ma szansę na tytuł mistrza w swojej klasie – Challenger Class.

PRntScr Red Bull Air Race

PrntScr Red Bull Air Race

 

– Podchodzę do tego bardzo spokojnie, z dużymi planami. W tym sezonie mam za sobą pięć wyścigów, z czego cztery podia i dwa razy wygrane kwalifikacje. Także ten sezon jest niewątpliwie zdecydowanie lepszy niż w 2014. Zupełnie inaczej traktuję wyścigi, inaczej podchodzę do nich w głowie i nie jest to dla mnie takim stresem.

( Łukasz Czepiela / za: lotniczapolska.pl)

Zawody można oglądać na bieżąco na stronie: live.redbullairrace.com/Event/Copy_of_Red_Bull_Air_Race_2016_-_Las_Vegas

Fot. Takashi Aoyama

Fot. Takashi Aoyama

Już niebawem opowiemy Wam jak nieprzeciętny chłopak z przeciętnego Rzeszowa znalazł się w prestiżowych, ekstremalnych redbullowych zawodach lotniczych.

Gdy pierwszy raz tata zabrał kilkuletniego Łukasza na pokazy akrobacji lotniczych w podrzeszowskiej Jasionce, chłopak bardzo szybko połknął lotniczego bakcyla. Potem były cyklicznie wyjazdy na lotnisko, modelarnia i szybowce. W szkole na niego mówili Ikar. Obecnie jest jednym z tych, o których mówi się, że urodzili się dla latania – ponad wszystko kocha samoloty.

(za: radio.rzeszow.pl)

Ciąg dalszy wkrótce …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *