Łukasz Czepiela – pilot Red Bull Air Race zaprasza na pokazy do Jasionki

przez | 21 czerwca, 2016

Zaglądamy do Łukasza Czepieli  – pilota Red Bull Air Race. To nasz człowiek, rzeszowianin i jedyny Polak biorący udział w ekstremalnych zawodach lotniczych Red Bull Air Race, a jego przygoda z lataniem zaczęła się w Rzeszowie.

Gdy pierwszy raz tata zabrał kilkuletniego Łukasza na pokazy akrobacji lotniczych w podrzeszowskiej Jasionce, chłopak bardzo szybko połknął lotniczego bakcyla. Potem były cyklicznie wyjazdy na lotnisko, modelarnia i szybowce. „W szkole na niego mówili Ikar.” Obecnie jest jednym z tych, o których mówi się, że urodzili się dla latania. „Ponad wszystko kocha samoloty.” Łukasz Czepiela z pochodzenia rzeszowianin, jest najmłodszym Polakiem startującym w ekstremalnych zawodach lotniczych Red Bull Air Race (26.07.2014). To wyścig, w którym biorą udział tylko najwybitniejsi piloci akrobacyjni z całego świata. Jednak, aby móc rozwinąć skrzydła swojej pasji musiał wyjechać z kraju, aby powrócić jako kandydat do grona tych najlepszych z podniebnej eskadry.

(za: radio.rzeszow.pl)

SŁUCHAJ radio.rzeszow.pl/skrzydla-lukasza-reportaz-katarzyny-hadaly

25 czerwca pilot RBAR  zawita w rodzinne strony na II Podkarpackie Pokazy Lotnicze Politechnika Rzeszowska i Przyjaciele Rzeszów-Jasionka 2016.  Wtedy na własne oczy zobaczycie jak wyglądają „skrzydła Łukasza”. Tymczasem złapaliśmy go tuż przed służbowym startem, na katowickim lotnisku. Zobaczcie co nam powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *