Podkarpacki spotter. Księżycowy Boeing Mateusza

przez | 27 sierpnia, 2016

Mamy dylemat: patrzeć na niebo czy na to co na nim przelatuje? To zdjęcie zostało zrobione sprzed domu Mateusza Świerka w Krośnie. Podkarpacki spotter zrobił je w maju 2013 roku.

– Zobaczyłem, że Boeing zmierza prosto w tarczę Księżyca. Brat odliczał mi sekundy do przecięcia. Dzięki temu wiedziałem kiedy dokładnie ‘strzelić’. Powstały trzy ujęcia z których wybrałem to najlepsze. Podczas obróbki graficznej nadal nie dowierzałem, że spełniło się moje spotterskie marzenie – samolot na tarczy Księżyca. To zdjęcie jest efektem uprzejmości kontrolerów lotu, którzy ułatwili pracę pilotom i podali im punkt dzięki któremu trasa nieco się skróciła. Krótko mówiąc dostali tzw. skrót. Następstwem tego była zmiana kursu o kilkanaście stopni od osi korytarza powietrznego M857. 

Fot. Mateusz Świerk

Fot. Mateusz Świerk

Przygoda Mateusza ze RNAV spottingiem zaczęła się w 2010 r.  W Internecie zobaczył zdjęcie samolotu w przybliżeniu za którym ciągnęła się biała smuga. Jedna fotografia zainspirowała spottera na tyle, że zaczął studiować temat takich lotniczych zdjęć. Zainspirowany tym widokiem, kilka dni później zamówił pierwszy teleskop.

PRZYPOMINAMY: Poszukujemy podkarpackich spotterów, ludzi z podkarpackiego, którzy robią fajne, ciekawe zdjęcia lotnicze i chcą pokazać swoje fotografie i lotniczą pasję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *