Marek wysokich lotów. Rzeszowski pilot w FAI Sailplane Grand Prix

przez | 15 czerwca, 2016

Daleko polecieliśmy tym razem … Tzn. poszybowaliśmy.  Ale wiadomo dlaczego … Tzn. dla kogo 🙂 Bo on jest nasz podkarpacki, rzeszowski ! … Tzn. prawie.

– Jestem z Bielska Białej, ale przeniosłem się do Rzeszowa na studia. Miałem studiować energetykę. Z szybownictwa nie da się utrzymać… Ale ostatecznie „wylądowałem” na lotnictwie

(Marek Niewiadomy)

Marek jest studentem lotnictwa i kosmonautyki na Politechnice Rzeszowskiej. To dzięki studiom w Rzeszowie mamy tego młodego, zdolnego i dobrze zapowiadającego się szybownika w naszym regionie.  Jest wicemistrzem świata juniorów z 2015 r., uczestniczył też w IX Mistrzostwach Świata Juniorów w Australii, gdzie wraz z kolegami zdobył drużynowe wicemistrzostwo. W powietrzu spędził ponad 900 godzin. Obecnie jest członkiem Aeroklubu Rzeszowskiego. Lata ze światową czołówką szybownictwa. Ostatnio wystartował w prestiżowych zawodach FAI Sailplane Grand Prix 2016 – Russia, Usman i tylko 87 sekund zabrakło Markowi, aby stanąć na podium. Rzeszowski zawodnik był najmłodszym pilotem ze stawki, która wystartowała w tej rywalizacji.

Fot. Olga Lindt

Fot. Olga Lindt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *