Mielecki air show Radka Rumszewicza. Akrobacja z kokpitu

przez | 28 września, 2016

Radek Rumszewicz to jeden z najlepszych pilotów akrobacyjnych w Polsce. Trzykrotny wicemistrz Polski, członek Kadry Narodowej pochodzi z podkarpackiego.

Pierwsze kroki w lotnictwie stawiał w Aeroklubie Mieleckim. Studiował pilotaż  w Politechnice Rzeszowskiej. Obecnie jest kapitanem samolotu Airbus w liniach lotniczych. Lotnictwo ma w genach. We wrześniu 2016 r. odwiedził rodzinny Mielec. Okazją był jubileuszowy air show tamtejszego aeroklubu.

– Już w podstawówce marzyłem o zawodowym lotnictwie, a w szkole średniej, jak zaczynał się sezon lotniczy, odnotowywano jedynie moje ciągłe nieobecności na lekcjach. Wtedy już wiedziałem, że chcę być pilotem, ale dopiero studia lotnicze w Politechnice Rzeszowskiej pomogły mi określić precyzyjniej co chcę i będę w tej dziedzinie robić. Zaczęło się w 1999 r. od Zlina 526 F. To stary czeski samolot dopuszczony do akrobacji, który rzadko wzbijał się w powietrze w Aeroklubie Mieleckim. Wtedy Wiesław Ruman, ówczesny dyrektor operacyjny w Zakładzie Usług Agrolotniczych, udzielał się społecznie jako instruktor w akrobacji. To on zaszczepił mi zamiłowanie do takiego latania. Nawet ten mielecki pokaz z nim konsultowałem.

(za aviation24.pl )

Towarzyszyliśmy kapitanowi na ziemi i na niebie. Było naprawdę extra !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *