Ile waży „Edżuniu”? Redbullowy Czepiela w Jasionce

przez | 1 kwietnia, 2017
W sobotni poranek w rodzinne strony zawitał Łukasz Czepiela. Rzeszowianin przyleciał do Jasionki, żeby zważyć swój nowy samolot.  
 
Czepiela to jedyny Polak startujący w ekstremalnych zawodach lotniczych Red Bull Air Race. Niedawno stał się właścicielem wyścigowego Zivko Edge 540. W firmie LINETECH ważył maszynę.

Fot. Bartek Rachfał / EPRZ Spotting Team

Łukasz Czepiela gościł także w rodzinnych stronach w ubiegłym roku, podczas II Podkarpackich Pokazów Lotniczych w Jasionce. Wówczas podkreślał sentymentalne znaczenie tego występu, gdyż jego pasja do lotnictwa zaczęła się własnie tu, gdy tata pierwszy raz zabrał kilkuletniego Łukasza na tutejsze pokazy akrobacji lotniczych. To wtedy, chłopak bardzo szybko połknął lotniczego bakcyla. Potem były cyklicznie wyjazdy na lotnisko, modelarnia i szybowce.  

W szkole na niego mówili Ikar. Obecnie jest jednym z tych, o których mówi się, że urodzili się dla latania – ponad wszystko kocha samoloty […] Jednak, aby móc rozwinąć skrzydła swojej pasji musiał wyjechać z kraju, aby powrócić jako kandydat do grona tych najlepszych z podniebnej eskadry.

[„Skrzydła Łukasza”,Polskie Radio Rzeszów]

Obecność pilota na Podkarpaciu to dobra okazja aby przypomnieć reportaż pt. „Skrzydła Łukasza”. Posłuchajcie na: archiwalne.radio.rzeszow.pl/skrzydla-lukasza-reportaz-katarzyny-hadaly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *