Pasażer Paweł. Mielczanin twórcą portalu informacyjnego dla klientów linii lotniczych

przez | 24 marca, 2017

Chociaż to co robi jest ściśle związane z lotnictwem i śmiało można powiedzieć, że lotnictwo ma we krwi, Paweł Cybulak wzbrania się przed nazywaniem go ‘człowiekiem lotnictwa’. Jako dziecko chciał być księdzem, potem lekarzem. Dziś uwielbia latać, ale pilotem nie jest. Jest  tylko, lub może lepiej aż pasażerem.

 

W tej roli korzystał z usług chyba wszystkich możliwych linii lotniczych. Jak to możliwe, że bycie pasażerem daje mu tyle frajdy? Niewielu pasażerów ma możliwość przebywania w kabinie pilotów dużych pasażerskich samolotów i kręcić filmy lotnicze. Niewielu pasażerów ma możliwość eksplorowania największego pasażerskiego samolotu świata Airbusa A380 w fabryce produkcyjnej.

Zastanawiacie się co to za pasażer?

– Nigdy mnie nie kusiło, żeby zostać pilotem, zrobić licencję […] Od dziecięcych lat to lotnictwo było obecne w moim życiu […] Po studiach również nie było mi po drodze z lotnictwem […] Ale życie tak pokierowało moim losem, że trafiłem w Pasażera.

(Paweł Cybulak)

Trzynaście lat temu ten mielczanin stworzył pionierski portal informacyjny dla klientów linii lotniczych Pasazer.com i – jak sam twierdzi – do dziś z powodzeniem oddaje się swojej pasji, która ma swoje korzenie w lotniczym Mielcu.

 

ROZMOWA

Posłuchajcie rozmowy z mielczaninem Pawłem Cybulakiem.

 

Flagowym przedsięwzięciem zainicjowanym przez portal jest plebiscyt pn. Najlepsza Linia Lotnicza. 13 finał plebiscytu odbył się w podkarpackiej Jasionce, 16 marca br.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *