Lotnictwo i fotografia kpt. pil. Adama Ginalskiego. Relacja ze spotkania

przez | 15 marca, 2017

12 marca 2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się spotkanie z pilotem Adamem Ginalskim. Krośnianin, członek Zespołu Akrobacyjnego ORLIK, fotograf i komentator formacji, baloniarz, instruktor samolotowy i szybowcowy opowiadał o swoich pasjach: lotnictwie i fotografii.

Krośnianin w szeregach „Orlika”? Po prostu gdzieś, kiedyś o nim przeczytałam. Jako lotniczy laik byłam bardzo zdumiona, że mamy „swojego człowieka” w szeregach takiej formacji i nawet nie przypuszczałam, że niewielu o tym wie.

Potem był jeden telefon, krótka, rzeczowa rozmowa i… Udało się! Kapitan Ginalski odwiedził rodzinne strony. Przybyłym na rzeszowskie spotkanie pokazał fragment swojego podniebnego świata zawartego na zdjęciach, które mogliście oglądać na wystawie fotografii w rzeszowskim WDKu. Jej finałem było spotkanie z autorem – fotografem, ale przede wszystkim pilotem Polskich Sił Powietrznych. Podczas tego spotkania pilot podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniami fotograficzno – lotniczymi, wspominał krośnieńskie czasy, cierpliwie odpowiadał na pytania i udzielił wywiadów lokalnym mediom. Zostawił swój ślad w postaci licznych podpisów i dedykacji.

 

Fot. arch. LOTNICZEPODKARPACKIE

Dla mnie jednak najważniejsze było to, że mogłam Wam pokazać jak ciekawi i inspirujący ludzie lotnictwa pochodzą z województwa podkarpackiego. Ludzie, którzy w dobie powszechnego blichtru celebrytów naprawdę mają coś do powiedzenia, przekazania, którzy potrafią inspirować tym co robią – nawet jeśli sami nie zdają sobie z tego sprawy (znam ich jeszcze kilku … Pytanie tylko czy Wy będziecie chcieli ich poznać?).

Zobacz fotorelację

Lotniczy projekt eksperymentalny

„Moje lotnictwo, Moja fotografia” było przedsięwzięciem debiutanckim, które jednak nie doszłoby do skutku, gdyby nie ludzie, którzy dali się przekonać, że ta idea ma sens i Wy – Ci którzy lajkowali i udostępniali posty na Facebooku, pisali komentarze, czytali, słuchali informacji w mediach i, co najważniejsze, byli obecni na spotkaniu.

W tych podziękowaniach muszę jednak kilka osób wyróżnić. Są to: Krzysztof Zajączkowski, Mateusz Bartoszewicz, Michał Bosek – Podkarpackie – przestrzeń otwarta, Adam Kus – WDK w Rzeszowie, Marlena Proszak – polimedia.pl, Janusz Jaracz i Edyta Kluk-Wisz – Polskie Radio Rzeszów, Beata Terczyńska – GC Nowiny, Zdzisław Siekierda – Politechnika Rzeszowska i współpracujący ze mną: Joanna Prasoł i Piotr Kotlinowski. Dla Was WIELKIE dzięki. Chociaż te największe, co zapewne zrozumiałe, kieruje do Adama Ginalskiego. Dziękuję, że zgodził się na udział w tym przedsięwzięciu i ze stoickim spokojem dał się „wkręcić” we wszystkie akcje zaproponowane mu w ramach promocji tego eventu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *