17 i 18 listopada br. w podrzeszowskiej Jasionce odbędzie się duże wydarzenie biznesowe pn. Kongres 590. To forum biznesowe poświęcone promocji polskich produktów i przedsiębiorców.
źródło: youtube.com/ Dolina Lotnicza
W jednym z bloków panelowych będzie mowa o podkarpackiej Dolinie Lotniczej. To Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego w skład którego wchodzi ponad 90 podmiotów. Są to firmy przemysłu lotniczego, ośrodki naukowo-badawcze oraz zaplecza edukacyjne i szkoleniowe. Lotnicze stowarzyszenie z południowo-wschodniej Polski sprawia, że ten region jest jednym z wiodących regionów lotniczych w Polsce ponieważ dostarcza różnorodne produkty i usługi z zakresu przemysłu lotniczego, przyciąga zagranicznych inwestorów, rozwija współpracę z innymi ośrodkami lotniczymi i promuje współpracę z uczelniami technicznymi, instytutami naukowymi oraz jednostkami badawczymi.
Podczas Kongresu590, w panelu pt. „B+R w praktyce. Dolina Lotnicza na Podkarpaciu” będzie mowa m.in. o tym jak wygląda współpraca pomiędzy Wydziałem Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, a producentami polskiego przemysłu lotniczego, jakie są perspektywy rozwoju Doliny Lotniczej i współpracy naukowców z przedsiębiorcami branży lotniczej, czy przemysł lotniczy dostrzega szybko rozwijający się w Polsce przemysł kosmiczny i widzi perspektywy rozwoju współpracy pomiędzy tymi branżami?
Polski przemysł lotniczy ma za sobą 80 lat tradycji. Obecnie 90% jego polskiej produkcji powstaje w Dolinie Lotniczej. Politechnika Rzeszowska wraz ze swoim Wydziałem Budowy Maszyn i Lotnictwa jest głównym partnerem akademickim branży. W skład Doliny Lotniczej wchodzi ponad 90 podmiotów z regionu, a kolejni zainteresowani przechodzą proces aplikacyjny. Podczas tego panelu porozmawiamy o rozwoju podkarpackiej Doliny Lotniczej i perspektyw, które obecnie się przed nią otwierają.
(kongres590.pl)
W panelu wypowiedzą się: Władysław Ortyl – Marszałek województwa podkarpackiego, Janusz Zakręcki – prezes Zarządu, dyrektor naczelny Polskich Zakładów Lotniczych Sp. z o.o. w Mielcu oraz Marek Darecki – prezes Zarządu Pratt & Whitney Poland oraz stowarzyszenia Dolina Lotnicza. Ta dyskusja odbędzie się 17.11 od godz. 17.30 w CWK Jasionka.
– Jak godzę biznes i muzykę? Jestem magikiem. Komponuję w biurze, a trasa koncertowa to dla mnie biznesowy roadshow – żartuje Bruce Dickinson […] Z samolotami miałem styczność od czwartego roku życia. Mój chrzestny był lotnikiem w RAF, zabierał mnie na pokazy. Z kolei wuj był inżynierem lotniczym. Zacząłem latać na początku lat 90. Ukończyłem kurs na Florydzie i poczułem, że niebo to dla mnie środowisko naturalne – tłumaczy Dickinson.
(newsweek.pl)
Lotniczym gościem specjalnym kongresu będzie znany z heavymetalowego zespołu Iron Maiden Bruce Dickinson – pilot, który pracuje jako etatowy pilot samolotów pasażerskich Boeing 757 w brytyjskich liniach lotniczych Astraeus i właściciel firmy Cardiff Aviation zajmującej się serwisowaniem samolotów pasażerskich.