Biuro Boeinga w Rzeszowie?

przez | 11 listopada, 2016

W Rzeszowie otwarto biuro pracujące na rzecz firmy Jeppesen a Boeing Company. Amerykański gigant zajmuje się m.in. produkcją i utrzymaniem systemów informatycznych wspierających operacje lotnicze. W lotniczym województwie poszukuje pracowników.

Jeppesen a Boeing Company – spółka córka amerykańskiego koncernu lotniczego poszukuje do współpracy głównie nawigatorów i pilotów. W nowo otwartym biurze, które mieści się na terenie kampusu Politechniki Rzeszowskiej już teraz pracują studenci i absolwenci kierunków lotniczych. Zatrudnione osoby zajmują się utrzymywaniem i wprowadzaniem aktualnych danych aeronautycznych. W perspektywie, mają wpływ na kluczowe rozwiązania stosowane w lotnictwie.


O utworzeniu biura Boeinga w Rzeszowie mówi Rafał Stepnowski  prezes Jeppesen a Boeing Company


Michał Malinowski – student 4. roku lotnictwa i kosmonautyki, specjalność „awionika” i współpracownik Jeppesena, do pracy w firmie dostał się z powodu szkolenia z tzw. flight dispachingu, na które zapisali się też inni studenci z jego grupy. Potem okazało się, że to szkolenie ma przygotować kursantów do pracy w nowej gałęzi firmy, która będzie miała swoje biuro na uczelni.

– Ja jestem stąd, z podkarpackiej Sieniawy. Od siedmiu lat mieszkam w Rzeszowie, więc tym bardziej cieszę się, że w perspektywie nie mam przeprowadzki za pracą i, co więcej, już na studiach pracuję w dziedzinie, w której się kształcę.

(Michał Malinowski)

Jeppesen a Boeing Company to międzynarodowe przedsiębiorstwo specjalizujące się głównie w kartografii i nawigacji lotniczej. To także organizacja szkoląca w branży awiacyjnej. Linie lotnicze, piloci, operatorzy statków oraz linie kolejowe używają publikowanych przez Jeppesen map i danych nawigacyjnych (tzw. Jeppesen charts) do organizacji lotów i rejsów, planowania załogi i floty oraz usprawniania swojej działalności operacyjnej. Obecnie przedsiębiorstwo jest częścią The Boeing Company. Firma produkuje również oprogramowania na chartplotery i aplikacje nawigacyjne, z których do najbardziej znanych należy Electronic Flight Bag. Główna siedziba firmy znajduje się w Englewood, Colorado. Posiada również biura na całym świecie. Zatrudnia około 3200 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *