MOJE LOTNICTWO, MOJA FOTOGRAFIA. Wystawa fotografii pil. Adama Ginalskiego

przez | 23 lutego, 2017

Zapraszam na wystawę fotografii autorstwa pil. Adama Ginalskiego pt. MOJE LOTNICTWO, MOJA FOTOGRAFIA. Od 24 lutego do 12 marca 2017 r. w Wojewódzkim Dom Kultury w Rzeszowie można będzie oglądać blisko 40 fotografii autorstwa krośnieńskiego pilota, kpt. Adama Ginalskiego.

Pilot jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, dowódcą klucza lotniczego i instruktorem w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Był członkiem Zespołu Akrobacyjnego Polskich Sił Powietrznych Orlik. Fotografował i komentował pokazy tej formacji w kraju i za granicą.

Fotografią lotniczą zainteresował się w 1994 roku gdy stawiał pierwsze kroki w lotnictwie. Na swoich zdjęciach ‘air to air’ (A2A) pokazuje piękno latających maszyn. Fotografuje również m.in. polskie krajobrazy z pokładu statków powietrznych. Od 2001 roku jest związany z radomskim lotniskiem wojskowym w Sadkowie. Jest także pilotem balonów, instruktorem szybowcowym.

– Początek mojej pasji fotograficznej sięga roku 1994 kiedy to wykonywałem pierwsze zdjęcia z powietrza jeszcze aparatami analogowymi. Jak wiecie problemem była liczba zdjęć które mieściły się na filmie. W roku 2009 zakupiliśmy wraz […] pierwszą lustrzankę cyfrową. Sony A-700 od razu została wrzucona na głęboką wodę lub, jak kto woli, wystrzelona w powietrze. Dzięki kolegom z Zespoły Akrobacyjnego Orlik zacząłem fotografować ich poczynania w powietrzu.

(Adam Ginalski)

Potem powstał m.in unikatowy autoportret zrobiony na „chybił-trafił” przez owiewkę kabiny. Także to zdjęcie będzie można zobaczyć na wystawie w Rzeszowie, gdzie pilot zaprezentuje swoje największe lotnicze miłości: do radomskich „Orlików”, balonów i przestworzy.

 

oprac. graf. POLIMEDIA.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *