Uzbrojony, mielecki Black Hawk na angielskim airshow

przez | 18 lipca, 2016

Meldujemy się na Farnborough International Airshow! Bo to właśnie tutaj jest prezentowany nowy, wielozadaniowy S-70i Black Hawk wyprodukowany w Polskie Zakłady Lotnicze. To pierwsza okazja, żeby zobaczyć śmigłowiec w nowej, uzbrojonej wersji.

 

Fot. X-woman

Fot. X-woman

 

Po zmianie właściciela i połączeniu firmy Sikorsky z Lockheed Martin zmieniła się strategia produkowanych w Mielcu Black Hawków. Firma nadal produkuje śmigłowiec transportowy, desantowy, ale teraz można dołączać do niego różne uzbrojenie.

– Możliwości bojowe tego śmigłowca niewiele różnią się od typowych śmigłowców szturmowych. Nowy Black Hawk ma możliwości podobne do nich, jednocześnie nie traci dotychczasowych możliwości transportowych. W zależności od zadań, S-70i można szybko przekształcić, dostosować do misji, którą ma wykonywać. Ta wersja, poprzez dodanie najnowszego uzbrojenia otrzymała „ostry pazur” w działaniach i możliwości kameleona – czyli  szybkiej przemiany i dostosowania do aktualnej misji lub operacji – mówił ppłk Wojciech Romańczuk, pilot doświadczalny PZL Mielec.

(za: aviation24.pl)

 

13680164_10153596144786174_4193506342133823744_o

Fot. X-woman

 

Więcej szczegółów w poniższym artykule

aviation24.pl/ostry-pazur-w-dzialaniach-i-mozliwosci-kameleona-uzbrojony-mielecki-black-hawk-na-angielskim-airshow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *