Byłam, opowiadałam…. O lotnictwie na wirtualnych targach podkarpackiego

przez | 7 października, 2020

Tego chyba nikt by nie przewidział: targi wirtualne, epidemia i lotnictwo. 7 października, w ramach eventu Podkarpackie Virtual Expo opowiadałam o lotnictwie, popularyzacji branży i swoim blogu. Wydarzenie transmitowano na żywo na platformie targowej oraz w mediach społecznościowych, gdzie można je odtworzyć. Kto nie widział ma możliwość obejrzenia każdej z tych lotniczych rozmów.

We wcześniejszych wpisach zapraszałam Was na to hybrydowe wydarzenie. Pisałam, że o idei – popularyzacji województwa, jego walorów turystycznych i przemysłowych, a co za tym idzie m.in. takich dziedzin jak lotnictwo.  Aby zrealizować ten cel przygotowano tematyczne panele dyskusyjne. Ale jeśli sądzicie, że były to sztampowe rozmowy to muszę to zdementować.

Podczas wydarzenia wystąpiłam jako jeden z prelegentów. A właściwie to byłam jedyną prelegentką w tym zakresie tematycznym. Panel, w którym brałam udział był pierwszym w dniu poświęconym lotnictwu.  Wydarzenie prowadził Adam Kornacki – dziennikarz TVN Turbo, a obok mnie zasiadł kpt. pil. Dariusz Kulik – autor vloga Turbulencja. I to była swoista godzina zwierzeń ludzi lotnictwa. Rozmawialiśmy o różnych aspektach awiacji, na poważnie, pół żartem, i pół serio. Pojawiły się pytania spodziewane i niespodziewane, do prelegentów i prowadzącego. Niektóre, jakby wprost wyjęte z „Wniebowziętych” Kondratiuka. Prowadzący kontra blogerka: 

– A latasz na co dzień samolotami? Jak się czujesz w samolocie jako pasażer?

– Co do latania to powiedzmy, że… Bywam wdzięcznym pasażerem. Nielotem. 

– Czyli tylko korzystasz, po prostu, tak?

– Tak.

– To niesamowite to jest. Fascynować się tylko z powierzchni płaskiej tym co lata ponad naszymi głowami. 

Podczas SOFA LIVE opowiadałam również m.in. o tym skąd mi się wzięło zainteresowanie tą branżą. Mówiliśmy też o wykształceniu – czy ono obliguje, determinuje do zajmowania się określoną dziedziną, o twórczości dziennikarskiej, pokazach lotniczych, kobietach w lotnictwie, o popycie na historię lotnictwa… To był prawdziwy miks lotniczych wątków. Lecz punktem wspólnym pozostawało lotnictwo. Całą rozmowę można obejrzeć na fanpage’u wydarzenia. Link poniżej. Zaczyna się 🕗 od około 49:30. Zapraszam do obejrzenia. 

facebook.com/PodkarpackieVirtualExpo/videos

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *