IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze. Byłam, widziałam… Subiektywnym okiem

przez | 8 sierpnia, 2018

Również i ja ostatnią lipcową sobotę spędziłam na pokazach lotniczych w Mielcu. Znowu byłam i widziałam… To miasto, które z uwagi na wszechobecne lotnictwo darzę sporym sentymentem po raz kolejny zafundowało dobrą imprezę lotniczą. Oczywiście, można się zżymać, że to i tak nie to co przed laty – wspominając legendarne mieleckie pokazy z roku 1988 lub 1998. Ale suma summarum pod względem imprez lotniczych Mielec trzyma poziom. 

Fot. Marek Maślanka

Zapewne spora w tym rola organizatorów – obok Samorządu Województwa Podkarpackiego w tym gronie znalazły się Polskie Zakłady Lotnicze Mielec – i przeznaczonych na ten cel funduszy, ale też (a może nawet przede wszystkim) warunków pogodowych, które dopisały, żeby nie powiedzieć, że były nadzwyczaj hojne.  

Akrobacyjna Extra 330 S.C., wojskowy C-130 Hercules i F-16, zastęp Albatrosów L-39, zabytkowy Jak-18 i Piper Cub, rodzima MP-02 Czajka w okolicznościowym malowaniu, unikatowy Yak 3U, rodzimy S70i Black Hawk czy M-28 Skytruck i inne. Nie będę tutaj szczegółowo rozpisywać się co latało na mieleckim niebie w tym dniu, ponieważ co nieco zobaczycie w poniższej fotogalerii. Nie będę też pisać jakie były największe – dosłownie i w przenośni – atrakcje tego eventu ponieważ każdy miał swoje typy.

Obejrzałam masę zdjęć z tej imprezy i korzystając z uprzejmości wymienionych w niej fotografów wybrałam kilkadziesiąt. Czym się kierowałam? Chciałam żeby obrazki z tej imprezy stworzyły pewną fotorelację, aby ktoś, kogo na niej nie było trochę żałował; aby ten, kto czyta tego bloga na drugim końcu Polski czy świata po obejrzeniu tych zdjęć chociaż trochę poznał ten region, jego lotnicze możliwości, zaciekawił się nim i sztuką latania. Wreszcie – aby Wam, którzy staliście przy barierkach pokazać z bliska to, co na żywo mogliście oglądać jedynie z daleka, co było wysoko, wysoko nad ziemią. Na tych fotografiach chciałam pokazać także Was – zachwyconą lotnictwem publiczność i tych, którzy „zafundowali” owe podniebne show oraz pracę tych, którzy nim „sterowali”.      

Ludzie i samoloty. Nic dodać, nic ująć. 🙂 Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z IV Podkarpackich Pokazów Lotniczych  (28 lipca 2018 r. Mielec). 

Zdjęcia wykonali: Michał Bosek i Krzysztof Zajączkowski z Urzedu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Marcin Bobro, Marcin Kołacz, Mariusz Rajchel z EPML Spotters, Marek Dykas z Aeroklub im. Bogusława „Bodka” Mrozka w Tuszowie Narodowym i Marek Maślanaka z EPRz Spotters.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *