Lotnicze podkarpackie dla WOŚP. Licytuj „orkiestrowy” lot symulatorem

przez | 4 stycznia, 2020

Już po raz drugi postanowiłam wesprzeć działalność ❤️Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy❤️Na aukcję internetową 28. Finału tej charytatywnej akcji wystawiłam lot symulatorem w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej w Jasionce. Zobaczcie gdzie, kiedy i jak można go zdobyć. 

kobieta i mężczyzna siedzą w kokpicie symulatora lotów

Fot. Tadeusz Poźniak / arch. OKL PRz

Najpierw na aukcji WOŚP był plakat z autografami kilkudziesięciu pilotów z całego kraju, który powstał z okazji pokazów lotniczych w 2016 roku w Jasionce. Na tegoroczną licytację wystawiam coś bardzo ekscytującego: lot symulatorem lotów ALSIM ALX w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej w Jasionce. Zachęcam do licytacji. Wirtualny lot można licytować na poniższej stronie. 

LICYTUJ LOT!

aukcje.wosp.org.pl/lot-symulatorem-w-okl-w-jasionce

Aukcja trwa 10 dni: od 4 do 14 stycznia 2020 roku. Cały dochód zostanie przeznaczony na cele 28. Finału WOŚP czyli dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. 

Dla laika taki lot to duże przeżycie. Korzystając z tego urządzenia można poczuć się nie tylko jakbyśmy przebywali w prawdziwym kokpicie, ale przede wszystkim, aby działo się to w powietrzu. Samo urządzenie to kabina samolotu umieszczona w sali jednego z budynków wymienionego Ośrodka. Osoba zasiadająca w kokpicie ma przed oczami ogromny ekran (patrz: zdjęcia). Podczas sesji można pilotować samoloty jedno-, dwusilnikowe, a także mały dwusilnikowy odrzutowiec i robić m.in w różnych warunkach pogodowych. Istnieje też możliwość ustawienia lotu bez widoczności. W trakcie szkolenia w OKL adepci na pilotów, pod okiem instruktora uczą się m.in jak radzić sobie w sytuacjach awaryjnych – można tu symulować większość typów usterek oraz sytuacji niebezpiecznych. Dodatkowo, możliwość wykonania owego lotu w miejscu gdzie są szkoleni przyszli piloci liniowi i niegdyś był ulokowany port lotniczy Rzeszowa będzie dodatkową atrakcją.

dziewczyna i chłopak stoją, obok kabina symulatora lotu

Fot. arch. OKL PRz

„Orkiestrowy” lot jest przeznaczony dla jednej, pełnoletniej osoby. Będzie trwał maksymalnie godzinę. Można go zrealizować w siedzibie Ośrodka od marca do lipca 2020 roku po uprzednio uzgodnionym terminie. Organizator aukcji nie pokrywa kosztów dojazdu laureata na miejsce realizacji lotu. 

AKTUALIZACJA

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *