Lotnicze podkarpackie dla WOŚP. Licytuj „orkiestrowy” lot symulatorem

przez | 4 stycznia, 2020

Już po raz drugi postanowiłam wesprzeć działalność ❤️Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy❤️Na aukcję internetową 28. Finału tej charytatywnej akcji wystawiłam lot symulatorem w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej w Jasionce. Zobaczcie gdzie, kiedy i jak można go zdobyć. 

kobieta i mężczyzna siedzą w kokpicie symulatora lotów

Fot. Tadeusz Poźniak / arch. OKL PRz

Najpierw na aukcji WOŚP był plakat z autografami kilkudziesięciu pilotów z całego kraju, który powstał z okazji pokazów lotniczych w 2016 roku w Jasionce. Na tegoroczną licytację wystawiam coś bardzo ekscytującego: lot symulatorem lotów ALSIM ALX w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej w Jasionce. Zachęcam do licytacji. Wirtualny lot można licytować na poniższej stronie. 

LICYTUJ LOT!

aukcje.wosp.org.pl/lot-symulatorem-w-okl-w-jasionce

Aukcja trwa 10 dni: od 4 do 14 stycznia 2020 roku. Cały dochód zostanie przeznaczony na cele 28. Finału WOŚP czyli dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. 

Dla laika taki lot to duże przeżycie. Korzystając z tego urządzenia można poczuć się nie tylko jakbyśmy przebywali w prawdziwym kokpicie, ale przede wszystkim, aby działo się to w powietrzu. Samo urządzenie to kabina samolotu umieszczona w sali jednego z budynków wymienionego Ośrodka. Osoba zasiadająca w kokpicie ma przed oczami ogromny ekran (patrz: zdjęcia). Podczas sesji można pilotować samoloty jedno-, dwusilnikowe, a także mały dwusilnikowy odrzutowiec i robić m.in w różnych warunkach pogodowych. Istnieje też możliwość ustawienia lotu bez widoczności. W trakcie szkolenia w OKL adepci na pilotów, pod okiem instruktora uczą się m.in jak radzić sobie w sytuacjach awaryjnych – można tu symulować większość typów usterek oraz sytuacji niebezpiecznych. Dodatkowo, możliwość wykonania owego lotu w miejscu gdzie są szkoleni przyszli piloci liniowi i niegdyś był ulokowany port lotniczy Rzeszowa będzie dodatkową atrakcją.

dziewczyna i chłopak stoją, obok kabina symulatora lotu

Fot. arch. OKL PRz

„Orkiestrowy” lot jest przeznaczony dla jednej, pełnoletniej osoby. Będzie trwał maksymalnie godzinę. Można go zrealizować w siedzibie Ośrodka od marca do lipca 2020 roku po uprzednio uzgodnionym terminie. Organizator aukcji nie pokrywa kosztów dojazdu laureata na miejsce realizacji lotu. 

AKTUALIZACJA

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *