LOTNICZE PODKARPACKIE dla WOŚP. Licytuj plakat!

przez | 3 stycznia, 2017

W ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) każdy z Was może licytować unikatowy plakat z lotniczego podkarpackiego, na którym swoje podpisy złożyli piloci z różnych regionów naszego kraju. Ten plakat to gratka nie tylko kolekcjonera awiacji i niepowtarzalna, unikatowa lotnicza pamiątka.

Fot. Joanna Prasoł / lotniczepodkarpackie.pl

Plakat z misją

25 czerwca 2016 roku do podrzeszowskiej Jasionki na II Podkarpackie Pokazy Lotnicze przybyło wielu lotników z różnych regionów kraju. Reprezentowali różne formacje, aerokluby, firmy i zakłady lotnicze. Na kilka dni przed pokazami przyszedł mi do głowy pomysł stworzenia nietypowej pamiątki z tego wydarzenia. Ten lotniczy event poprzedzał tzw. wspólny lot po lotniskach południowej Polski pilotów z krajowych aeroklubów i firm lotniczych, którzy następnie zaprezentowali się na wspomnianym lotniczym show. Do Jasionki zawitali bardziej i mniej znani lotnicy, którzy zaznaczyli swoją obecność na prezentowanym plakacie.

Lotnicy to taka wielka rodzina, która jednoczy się nie tylko w sytuacjach ekstremalnych, ale także, a może przede wszystkim, w szlachetnych akcjach. Nie inaczej było w tym przypadku. Dlatego w Wasze ręce, za pomocą WOŚP oddaję unikatowy, niepowtarzalny plakat z naszego lotniczego województwa, na którym podpisała się m.in. Grupa Akrobacyjna Żelazny, ekipa z Firebirds, Cellfast Flying Team, Sky Dive Club, piloci doświadczalni z PZL Mielec oraz z aeroklubów: rzeszowskiego, opolskiego, jarosławskiego, stalowowolskiego i in.  W sumie plakat o formacie A2  zawiera około 70 podpisów – zarówno indywidualnych jak i załogowych. Jest tam m.in. Artur Kielak, Wojciech Krupa, Jerzy Makula, Łukasz Czepiela, ale także Ci mniej znani lotnicy. Dowiecie się z niego kto i czym latał podczas naszych regionalnych pokazów oraz jakie statki powietrzne prezentowano na wymienionej imprezie. KB-2 Jeżyk, S70i Black Hawk, Extra S.C, SOLO Fox, M-18 Dromander, AN-2 to tylko kilka przykładowych.

LICYTACJA PLAKATU odbywa się na stronie: 

aukcje.wosp.org.pl/plakat-z-podpisami-pilotow-lotnicze-podkarpackie

Nie jestem zbieraczem lotniczych pamiątek, ale wiem, że taka impreza, w takim składzie już się nie powtórzy. Ktoś kto nabędzie ten obrazek stanie się właścicielem czegoś bezcennego, „odlotowego”, co być może będzie miało swój udział w ratowaniu życia tym najmłodszym, najsłabszym, co „uskrzydli” nie tylko nabywcę, ale również wszystkich tych, którzy złożyli na nim swój autograf oraz samą ideę na którą został przekazany. Aukcja trwa do 17 stycznia 2017 r do godz. 9.30.

Zobacz plakat z bliska

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *