Trochę statystyki. Podsumowania i zmiany

przez | 3 stycznia, 2018

W 2017 roku witryna LOTNICZE PODKARPACKIE została odwiedzona przez Was prawie 22 tysiące razy. Od 2018 mamy logo i nową grafikę. 

LOTNICZE PODKARPACKIE (baner 2018)

LOTNICZE PODKARPACKIE (baner 2018)

Jak wynika z danych Google Analytics (patrz zdjęcie poniżej, po prawej) ponad 10 tysięcy użytkowników wykonało na niej prawie 13 tysięcy sesji (okres, w którym internauta aktywnie korzysta z witryny). Z tego ponad 9 tysięcy sesji to wynik przekierowania internautów do witryny z innych mediów i mediów społecznościowych (w tym prawie 70 % konwersji pochodzi z serwisu Facebook.com). 

NAJPOPULARNIEJSZE

Do najpopularniejszych wpisów minionego roku należały:

Na stronie każdy z nich kliknęło od kilkuset do ponad 2500 internautów. Dowodem na to, że czytacie bloga jest także np. Wasza emailowa korespondencja. Poniżej fragment jednego z takich listów. 

Cześć Katarzyno! 

Przeczytałem Twojego bloga […] Przebicie się przez 22 strony wpisów chwilę mi zajęło ale było warto! Pomysł, aby w jednym miejscu zgromadzić wszystkie informacje o podkarpackim lotnictwie i pochodnych jest wspaniały. Musiałaś naprawdę sporo tych naczyń pomyć, aby to wszystko tak wymyślić ;-)Jest sporo różnych portali o tematyce lotniczej […] ale nie zawsze „podkarpackość” jest tam akcentowana lub po prostu ginie wśród innych news’ów. W sieci nie było jak dotąd takiego miejsca, gdzie […] pojawiały się informacje promujące i podkreślające zasługi Podkarpacia […] mamy się czym pochwalić w tej dziedzinie i blog, który prowadzisz znakomicie to robi! Jestem pełen podziwu dla ogromu pracy i czasu jaki poświęcasz na opracowywanie poszczególnych wpisów. Skąd czerpiesz te wszystkie ciekawostki o których piszesz? Rozumiem, że cześć materiałów można znaleźć w sieci, ale widzę sporo autorsko opracowanych treści. Nie wiem jak ogarniasz te wszystkie MIGI, LIMY, Nieuporty, Blerioty czy silniki: K-15, K-16 skąd u Ciebie tak […] szczegółowa wiedza na temat techniki lotniczej? Masz jakichś „redakcyjnych” konsultantów? Bardzo przyjemnie czyta się poszczególne artykuliki, widać w nich Twoje dziennikarskie przygotowanie, zwięzłość i spójność tekstu oraz przemyślany dobór fotografii. Zdjęcie „rocznicowe” jest przeurocze […] podobnie przesympatyczna jest Twoja „rozkładówka” w „Naszym Mieście” 🙂 W trakcie czytania, przychodziły mi na myśl różne tematy […] mógłbym przeszukać swoje „archiwa” pod kątem lotnictwa z Podkarpacia […] może by Cię zainteresowało.

pozdrawiam – Artur

PRZEDRUKI

Z treści tworzonych przez autorkę bloga i tutaj publikowanych skorzystały dotąd m.in.:

  • Portal dlapilota.pl
  • ESKA INFO Rzeszów
  • Polskie Radio Rzeszów (patronat)
  • Portal aviation24.pl
  • wyborcza.pl Rzeszów
  • naszemiasto.pl Rzeszów

EVENTY

W ramach działalności projektu autorka bloga zorganizowała 2 duże akcje promujące regionalne lotnictwo. W styczniu ub. roku wystawiła na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy plakat z podpisami pilotów. W marcu w rzeszowskim WDK odbyła się wystawa fotografii krośnianina pil. Adama Ginalskiego – fotografa Zespołu Akrobacyjnego Polskich Sił Powietrznych „Orlik”. W sierpniu współtworzyła także facebookowe Wydarzenie pn.  III Podkarpackie Pokazy Lotnicze – Odlotowe Fundusze

NOWE MEDIA

W kwietniu LOTNICZE PODKARPACKIE zawitało na serwis Instagram.com. Od tego czasu, do końca 2017 roku zebraliśmy ponad 5 tysięcy polubień. Jedne posty podobały się Wam bardziej, inne – mniej. Obok (patrz zdjęcie po prawej) ranking 9 najpopularniejszych zdjęć na naszym instagramowym profilu w 2017 roku.  Później dołączyliśmy także do Twittera, na Google+ i serwis Wykop.pl.

 

Dane 2017 (Instagram.com/ #2017bestnine)

Sprawdziłam też jak strona radziła sobie pod kątem wymagań jakościowych wyszukiwarki internetowej. Analiza wykonana za pomocą narzędzia seoaudyt.clearsense.pl wykazała wynik 80 %. To oznacza, że  witryna w większości spełnia podstawowe wymagania jakościowe wyszukiwarki oraz bazowe zasady optymalizacyjne ważne zarówno dla podniesienia rankingu strony jak i dla zwykłego użytkownika. Ponadto tzw. roboty skanujące zasoby sieci mogą bez problemu odnaleźć, odczytać i zinterpretować informacje zawarte na stronie, co pomaga umiejscowić ją wyżej w rankingu i sprawia, że jest bardziej promowana.

NOWY WIZERUNEK 

Pod koniec roku, razem z rzeszowską firmą Polimedia opracowaliśmy i sformalizowaliśmy wizerunek bloga LOTNICZE PODKARPACKIE. Od 2018 roku posługujemy się logiem (patrz poniżej) oraz nowym bannerem (patrz powyżej), na którym, z lotu ptaka widoczne jest  jedno z podkarpackich miast. Zdjęcia do grafiki użyczył Tomasz Buszewski. Wykonał je podczas lotu z krośnieńską formacją lotniczą Cellfast Flying Team nad rynkiem Jarosławia.

LOTNICZE PODKARPACKIE logo

Fot. mat. graficzne LOTNICZE PODKARPACKIE (logo)

Blog jest przedsięwzięciem autorskim. Strona bloga została założona w październiku 2016 roku. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *