W Tuszowie wykonali ponad 100 skoków ze spadochronem w jednym dniu!

przez | 4 maja, 2018

3 maja od wczesnych godzin porannych na lotnisku w podmieleckim Tuszowie Narodowym 18 skoczków skakało ze spadochronem. Ich zamiarem było wykonanie stu skoków w jednym dniu. Chcieli tym uczcić 100. lecie odzyskania niepodległości Polski.

Przedsięwzięcie to wspólna akcja dwóch tutejszych aeroklubów: rzeszowskiego i tuszowskiego im. Bogusława „Bodka” Mrozka. Impreza przyciągnęła wielu okolicznych mieszkańców, którzy na własne oczy chcieli zobaczyć jak skoczkowie – jeden po drugim – realizują zamierzony plan. 

Gdy skacząc z 1200 metrów przez 10 sekund spadasz pionowo w dół nie masz czasu nawet przełykać śliny. Nie słyszysz co dzieje się wokół ciebie. Około 900 metrów nad ziemią spadochron rozkłada się. Czujesz ostre szarpnięcie i lot stabilizuje się. Od tego momentu rozkoszujesz się chwilą. A potem… Chcesz więcej!

3 maja w Tuszowie Narodowym było aż 108 takich chwil, ponieważ ostatecznie tyle skoków w jednym dniu wykonali skoczkowie spadochronowi. Było na co popatrzeć! Ja też tam byłam, widziałam… Mam dla Was kilka obrazków z tego eventu. Zobaczcie fotogalerię z wydarzenia. 

Jeśli chcecie wiedzieć kto wtedy skakał – poniżej zestawienie osobowe. 

Józef Łuszczki, Jan Mach, Łukasz Płatkowski, Artur Wlazło, Karol Koźbiel, Jerzy Noga, Marek Miller, Zbigniew Zubkowicz, Bogusław Marszałek, Marek Dykas, Ireneusz Jasiński, Marcin Hyjek, Andrzej Dziobal, Wojtek Dacyl, Przemysław Pęksa, Kazimierz Stachowicz, Aleksander Samojeden, Witold Kijanka.

Natomiast poniżej – bonus. Marek Miller przygotował film, na którym zobaczycie to wydarzenie z innej perspektywy, okiem skoczka spadochronowego. 

źródło:youtube.com/ Marek Miller

2 komentarze do „W Tuszowie wykonali ponad 100 skoków ze spadochronem w jednym dniu!

 1. Piotr

  8 +9 + 8 + 7 + 8 + 8+ 9 + 2 + 2 + 2 + 8 + 8 + 7 + 5 + 5 + 5 + 2 + 2 = 105
  Marek Dykas – 1 .

  Odpowiedz
  1. Katarzyna Autor wpisu

   Piotr w oficjalnych informacjach przekazanych przez organizatorów jest napisane 108… Najważniejsze, że zaplanowaną liczbę udało się osiągnąć, a nawet troszkę przewyższyć.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *