Blogerka nominowana do tytułu Osobowość Roku 2020 w plebiscycie gazety

przez | 25 kwietnia, 2021

Coraz ciekawsze wiadomości odbieram na skrzynce e-mailowej bloga…. Pani Katarzyna Hadała, Niniejszym gratuluję uzyskania Nominacji Kapituły Redakcji Gazety Codziennej Nowiny do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii Kultura. Kapituła doceniła wkład w życie kulturalne lokalnej społeczności i regionu, przyznając nominację w szczególności za poszerzanie horyzontów o ciekawostkach związanych z lotnictwem, wyszukiwanie podkarpackich perełek w świecie lotniczym – przeczytałam w liście informującym o nominacji w plebiscycie tej lokalnej gazety. 

Lecz tak sobie myślę, że to wcale nie chodzi o nominację mojej osoby, tylko o nobilitację lotnictwa: tego regionalnego, opowiadanego, „kupowanego” przez Was – czytelników mojego bloga. Osobiście mam dość ambiwalentny stosunek do takich akcji bo nominacja to jedno –  jest bardziej wartościowa niż sama nagroda ponieważ nominować może każdy i to nic nie kosztuje, w przeciwieństwie do postarania się o wygraną nominowanego. A nagroda – „wielce kosztowna” statuetka to drugie. Jakkolwiek jeśli znajdziecie własne powody do tego, aby głosować to chyba powinniście coś wiedzieć…. O mnie 😉 

Niemal każdy pyta mnie skąd zatem u mnie to lotnictwo. Chociaż piszę bloga o lotnictwie nie jestem z nim zawodowo związana. Jest humanistką – absolwentką filologii polskiej i dziennikarstwa. Edukowałam się też w zakresie marketingu internetowego – w tym webwrittingu i komunikacji w mediach społecznościowych. Długie lata byłam dziennikarzem. Współpracowałam m.in. z Polskim Radiem Rzeszów gdzie m.in współtworzyłam popularnonaukowy format radiowy „Radiolatorium” promujący nauki ścisłe, a także z portalem lotniczym aviation24.pl i z Fundacją Rzeszowską (dzięki temu powstała moja publikacja o dawnych rzeszowskich kinach pn „Kino, którego nie ma”). Na co dzień pracuję w lokalnym ośrodku lotniczym.

Jednym z ważniejszych impulsów do zainteresowania się  lotnictwem był reportaż radiowy o Łukaszu Czepieli – rzeszowskim pilocie, pierwszym i jedynym Polaku biorącym udział w ekstremalnych, międzynarodowych zawodach lotniczych Red Bull Air Race, który przygotowałam w 2014 roku. Potem połknęłam bakcyla pokazów lotniczych. Relacjonowałam je na łamach wymienionego portalu lotniczego. W 2016 roku na Facebooku założyłam fanpage Lotnicze podkarpackie. Przyjęłam, że to będzie eksperyment. Chciałam inspirować, zaciekawić ogół społeczeństwa regionalnym lotnictwem, bieżącym i historycznym. Porwałam się na popularyzację niszowej dziedziny i w dodatku ograniczonej do województwa. Z czasem całą swoją uwagę skoncentrowałam na tutejszej awiacji. Odkrywała, że historia tej branży na tym terenie jest ciekawa nawet dla laika, ale nie jest skutecznie eksploatowana lecz przeważnie gdzieś schowana: w klubach seniorów lotnictwa, w kronikach aeroklubów, w ludziach, a karkołomne informacje o współczesnym lotnictwie jedynie przemykają się gdzieś w mediach. Uznałam, że to wszystko należy wydobyć, zgromadzić w jednym miejscu, pokazać i przekazać ogółowi – przystępnie, czytelnie i przede wszystkim on-line. Potem założyłam stronę internetową lotniczepodkarpackie.pl oraz profile bloga na innych mediach społecznościowych (m.in. Instagram, Twitter). 

Jako blogerka lotnicza inicjowałam i organizowałam liczne projekty kreatywne takie jak: Podkarpackie Spotkania Lotnicze, licytację plakatu z podpisami pilotów II Podkarpackich Pokazów Lotniczych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizowałam spotkanie z autorem książki o regionalnym lotnictwie pt. „Skrzydła nad Wisłokiem” (z racji bycia Patronem Medialnym). Staram się propagować lotnictwo podczas różnych wydarzeń. W 2018 roku byłam moderatorem debaty w warszawskim Instytucie Lotnictwa poświęconej obecności kobiet w lotnictwie. W 2020 roku wystąpiłam jako gość, prelegent w wydarzeniu pn. Podkarpackie Virtual Expo, gdzie opowiadałam m.in. o lotniczych korzeniach województwa podkarpackiego specjalizującego się w tej branży. 

W maju br. minie 5 lat od założenia Lotniczego podkarpackiego, konkretniej – wykupienia domeny lotniczepodkarpackie.pl. Rocznie mojego niszowego bloga odwiedza około 20 000 internautów, głównie z kraju, ale także z zagranicy – m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Niemiec. 

Z tej perspektywy ta prasowa nominacja – do tytułu Osobowości Roku 2020 w plebiscycie rzeszowskich Nowin jest dla mnie dowodem na to, że dostrzegacie to co robię i najwyraźniej Wam się to podoba. Wartości tego nie da się wycenić żadnymi głosowaniami w plebiscytach. 

A głosować możecie wysyłając SMS o treści RZK.11 na numer 72355 (koszt 2,44 z VAT) lub za pomocą poniższej strony: https://nowiny24.pl/p/kandydat/katarzyna-hadala%2C1913301/

Głosowanie trwa do 27 maja br.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *